Keresztény Kultúra

Így használták más elnökök a „hegyen épült város” metaforát

Politikai toposz vagy keresztény életforma?

2019. szeptember 30. - szabolcsnagy

Nem Orbán Viktor az egyetlen politikus, aki a hegyen épült város képét használja, amikor saját politikai tevékenységét értékeli. Ronald Reagan 1989-es leköszönő beszédének kulcsszimbóluma volt a hegyen épült város, amely erős, és amelynek ajtaja mindenki előtt nyitva áll. John F. Kennedy is beszélt…

Tovább

A Krisztus-követők hatalma

„Amikor a hatalom hátterében nem a szeretet áll, az tulajdonképpen nem is igazi hatalom. Az csupán a nyers, brutális, könyörtelen erőnek az egyik megnyilvánulási formája. Amikor Isten megmutatja hatalmát, az nem ilyen. Az alapvetően más, mivel mindig a másikból indul ki, sosem önmagából, mert a…

Tovább

A keresztény szabadságról és a hegyen épült városról

Gondolatcunami a miniszterelnök beszédéről, amelyet a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének konferenciáján mondott el. „Ne féljünk kimondani, hiszen már mindenki látja: Magyarország a hegyen épült város, és köztudott, hogy azt nem lehet elrejteni. Nőjünk fel ehhez a küldetéshez, teremtsük meg…

Tovább

Miért (nem) kell az egyház áldása egy politikai ügyre?

Bár a családok sok szempontból lehetnek kiemelt fontosságú mikroközösségek a vallásos, keresztény közösségek számára (is), a múlt heti demográfiai csúcs megáldása és a férfi és egyházi résztvevők felülreprezentáltsága mégis felvethet néhány kérdést. „A legnagyobb szövetségeseink az egyházak” –…

Tovább

A lelkésznőké a jövő? | PODCAST

Nem a mai világhoz akar szólni az az egyház, amelyik nem becsüli a nőket

Első podcastadásunkban a két nagyobb hazai protestáns – az evangélikus és a református – egyházban szolgáló női lelkészek helyzetét jártuk körül. Létezik-e női lelkészi szerepkör, vagy mindenkit egyéni tehetsége és elhivatottsága szerint érdemes megítélni? Miben más a helyzetük, milyen lehetőségeket…

Tovább
süti beállítások módosítása